Новини

Аутизм – що це? 

Хвороби аутизм в медицині не існує, так як називати хворобою аутизм недоцільно, бо остання має початок і кінець, а аутизм – це постійний стан.

 

Тому це – психічне порушення з аномальною поведінкою і труднощами в соціальній взаємодії. До розладів аутичного спектру (РАС) належать синдром Каннера, синдром Аспергера, синдром Ретта, атиповий аутизм і дитячий дезінтегративний розлад.

Як самостійна проблема, аутизм вперше був описаний доктором Каннером у 1943р. Саме він визначив ряд ознак, характерних для всіх аутистів. РАС починається в дитинстві, але зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються в перші 5 років життя. За даними ВООЗ, аутизм в 4 рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток.

Основними ознаками РАС є:

  • порушення мовлення;
  • відсутність емоційного контакту з людьми;
  • усамітнення;
  • напади агресії;
  • слабкий інтерес до іграшок;
  • стереотипність поведінки, страх змін.

Науково доведених причин РАС у світі не існує. Ці діти зовні виглядають, як звичайні діти, але мають дивні рухи, незрозумілі нам дії, начебто неадекватна поведінка   чи манера спілкування можуть відлякувати оточуючих, але це в жодному разі не робить їх гіршими. Для них це завжди має певну причину та сенс.

21.03.2024р.

Більшість людей має 23 пари хромосом (усього 46): половину — від батька, половину — від матері. У людей із синдромом Дауна (СД) через наявність додаткової 21-ї хромосоми загалом їх 47. Назва синдрому походить від прізвища англійського лікаря Джона Ленгдона Дауна, який описав цей стан у 1866 році.   Уперше цей день було відзначено 2006 року з ініціативи Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром. Дату — 21-й день ІІІ-го місяця (березня) — обрали символічно, щоби підкреслити, що СД (трисомія 21) пов’язаний з трьома копіями зайвої 21-ї хромосоми. За статистикою ВООЗ, із синдромом Дауна народжується кожна сімсота-вісімсота дитина у світі. Хлопчики і дівчатка із СД з’являються з однаковою частотою у батьків із нормальним набором хромосом. В Україні щороку народжуються майже 400 немовлят із СД. Часто таких дітей називають «сонячними», втім, краще уникати використання метафор і називати «людина/дитина із синдромом Дауна».

Одним із символів цього дня є різнобарвні шкарпетки, які нагадують хромосоми і є веселим, яскравим способом підкреслити індивідуальність і свою унікальність. Щоби привернути увагу до важливості інклюзивності та підтримки людей із СД, можна долучитися до всесвітнього флешмобу «Шкарпетуйся!» (Lots of Socks) — одягнути непарні шкарпетки і зробити пост у соцмережах із хештегом #шкарпетуйся. Більше інформації про людей із СД, а також їхні історії життя можна дізнатися на сторінці ВБО «Даун синдром».

https://phc.org.ua/news/21-bereznya-vsesvitniy-den-lyudey-iz-sindromom-dauna

 

 

08.03.2024р.

Цей день настав !

ФОРМА реєстрації для участі у проекті «Тренувальна квартира» ВІДКРИТА!

Будь ласка, уважно прочитайте умови участі в проекті за посиланням нижче.

Нагадуємо, що проект «Тренувальна квартира» - це ефективний метод соціальної абілітації, що являє собою інноваційну освітню та виховну систему взаємодії молодої людини з командою супроводу.

Головна мета - формування у людини з інвалідністю навичок самостійного проживання, активне включення її в різні соціально-побутові процеси та ситуації.

Проєкт розрахований на 4-х повнолітніх молодих людей з інвалідністю.

Відбір учасників проходитиме в 2 етапи.

Другий набір студентів для участі у проекті став можливим завдяки нашим партнерам Психічне здоров'я для України.

Деталі та реєстрація за посиланням:

https://forms.gle/V5phaybMJwseWa1XA

 

Бачити серцем

 

 

18.01.2024р.

З 25 січня до 29 лютого відбудуться безплатні вебінари про подолання освітніх втрат для директорів та заступника директора з навчальної (навчально-виховної) роботи закладів загальної середньої освіти. Програму проведуть освітні управлінці-практики, а також досвідчені експерти різного профілю.

 

https://znayshov.com/News/Details/rozpochato_seriiu_vebinariv_pro_podolannia_osvitnikh_vtrat_dlia_upravlintsiv?fbclid=IwAR0kbACDGlfl7mOqSpEdcZP-PwxZTuaEHWLkKoTPGqUuxVXh7_Lw_Cvv9SY

08.01.2024р.

Міністерство охорони здоров'я України 

В Україні триває запровадження системи раннього втручання. Вона допомагає не лише виявляти та запобігати порушенням розвитку у дітей, а й поліпшує якість життя всієї сім’ї, якщо не можна зробити малюка здоровим. Механізм раннього втручання також запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження.

Зокрема, йдеться про якомога більш раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (лікарем-неонатологом, лікарем фізичної і реабілітаційної медицини, фізичним терапевтом, ерготерапевтом, реабілітологом, дитячим психологом, спеціальним педагогом, педагогом-дефектологом, терапевтом мови і мовленнялогопедом, іншими фахівцямиспеціалістами за потреби) і відповідна робота щодо ранньої реабілітації дитини та підтримки сім’ї.

Найперші етапи виявлення захворювань на ранньому етапі вже працюють у медзакладах. В Україні запроваджений і успішно працює розширений неонатальний скринінг – дослідження на 21 рідкісне генетичне захворювання, яке проводять усім немовлятам у перші 48-72 години життя.

Неонатальний скринінг дозволяє виявляти наявність спадкових та вроджених патологій ще до появи клінічних проявів. Впродовж 2023 року було проведено понад 154 тис. таких обстежень.

Система раннього втручання впроваджуватиметься серед медичних послуг за такими пакетами Програми медичних гарантій:

«Первинна медична допомога»,

«Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими протягом перших 3 років життя»

«Неонатальний скринінг».

 

 

04.01.2024р.

У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН постановила, що щорічно 4 січня відзначатимуть Всесвітній день азбуки Брайля з метою підвищення обізнаності про значення азбуки для реалізації прав людини сліпих і слабозорих людей.

Шрифт Бра́йля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору, розроблений французом Луїсом Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту. Для позначення перших букв алфавіту використовують верхні й середні крапки шести крапок. Для позначення наступних букв додається нижня крапка ліворуч, потім ліворуч і праворуч, потім праворуч. Цими ж знаками позначаються і букви українського алфавіту з додаванням спеціальних знаків. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Як повідомлялося, в травні 2023 року, британський журнал Vogue вперше в історії випустив свій травневий номер, що надрукований шрифтом Брайля та який дозволяє прочитати його людям з порушенням зору. Також людям з порушенням зору запропонували прослухати аудіозапис викладу журналу.

 

 

21.12.2023р.

Бачити серцем

Друзі, вітаємо!

Потрібна ваша допомога в опитуванні, яке займе не більше 5 хвилин вашого часу, але дуже допоможе нам зрозуміти ситуацію.

Дана інформація потрібна для формування статистики навчання дітей з інвалідністю та можливостей для цього, а також ми врахуємо ваші побажання щодо навчання вашої дитини.

Будь ласка, поділіться опитуванням серед ваших друзіх та знайомих, у профільних групах та спільнотах.

Нам потрібне якомога більше залучення всіх, для кого це питання стоїть гостро.

Дякуємо за ваш час та підтримку.

Посилання на опитування:

https://forms.gle/dvtxNvcyJiaNBf1q9

 

 

18.12.2023р.

З 20 грудня 2023 року Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти починає спеціальну підготовку асистентів учнів (дітей) за відповідною освітньою програмою.

 

Реєстрація тут.

6-го грудня   у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Жашківської міської ради  відбулося свято з нагоди Дня святого Миколая. На свято були запрошені діти, які отримують психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ . Позитивні емоції, гарний настрій, приємні враження у дітей викликало свято та  отримані ними подарунки. Педагогічні працівники ІРЦ  щиро вдячні Президенту БО "БФ Сім'ї Вусик "Родина" Вусику Сергію Вікторовичу  за солодкі подарунки  для дітей з особливими освітніми потребами. Приємно, що в такий складний час є небайдужі люди, які дарують ці щасливі емоції дітям!

 Сьогодні 20 листопада 2023 року, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

«Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство. Кожна дитина по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від жорстокого поводження чи насильства.

 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

14.11.2023р.

Свято День логопеда - дефектолога відзначається в другій декаді листопада. На міжнародному рівні стало відзначатися в 2004 році.

Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнані і недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.

За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.

У «Міжнародний День логопеда» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя!

 

Зі святом вас, дорогі логопеди!

13.11.2023р.

Дар'я Герасимчук

Щаслива дитина — це радість кожної родини. Ми всі різні, але нас об'єднують одні цілі!

І саме про це я запрошую вас поговорити в Міжнародний день толерантності, що відзначається в світі 16 листопада!

Запрошую усіх батьків, чиї діти навчаються в закладах спеціальної освіти, взяти участь у Всеукраїнській онлайн-зустрічі “Спеціальна освіта = вікно можливостей”.

На цій зустрічі разом ми обговоримо:що потрібно і що можна зробити, щоб спеціальна освіта в Україні працювала для дитини і на родину в громаді?

-хто це може реалізувати та яким чином?

-як ми, батьки дітей з інвалідністю та ООП, можемо на це вплинути?

Буду рада бачити й чути кожного 16 листопада о 17:00 годині. Зустріч проходитиме на платформі Zoom.

Щоб взяти участь, заповніть коротку реєстраційну форму:

https://forms.gle/LvYRyWM4PhEacXAL9

Посилання на зустріч отримаєте у день події на свою електронну адресу. До зустрічі!

 

 

27.10.2023р.

 

     З метою сприяння всебічній поінформованості (обізнаності)  про синдром Дауна, тво керівника ІРЦ Ольга Заплішна взяла участь в засіданні круглого столу «Закономірності розвитку дитини з синдромом Дауна в різних сферах  життя», який відбувся 26 жовтня 2023 року в КНЗ ЧОІПОПП ЧОР.

   Під час круглого столу були обговорені питання  особливості організації корекційно-розвиткового процесу та формування толерантного ставлення до дітей з синдромом Дауна.

 

 

23.10.2023р.

Щорічно 22 жовтня, від 1998 року, у світі відзначають Міжнародний день людей, які мають заїкання, або Міжнародний день обізнаності про заїкання.

Ще одна назва - Всесвітній день людей з порушенням мовлення. Він почав відзначатись щорічно 22 жовтня за ініціативою фахівців з дослідження патологій мови з Канади (Canadian Association of Speech-Language Pathologists and Audiologists – CASLPA).

Ідея «Міжнародного дня людей, що заїкаються», належить Міжнародній асоціації людей, які мають заїкання. Сенс його проведення – в акцентуванні уваги суспільства на проблеми, з якими зустрічаються люди з даною особливістю, та виявити до них більше розуміння.

За статистикою, заїканням страждають близько 2% дітей та до 1,5% дорослих. У чоловіків заїкання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж у жінок.

 

Вирішення проблем корекції заїкання повсякчас піднімається науковцями та практиками різних галузей наук: фізіологією, неврологією, психопатологією, психологією і, зокрема, логопедією, тому що заїкання дуже розповсюджене мовленнєве порушення, яке травмує психіку, є однією з причин розвитку невротичних рис особистості, ускладнює комунікацію та взаємини з оточуючими, тяжко піддається корекції та часто рецидивує.

16.10.2023р.

 

 

 

Бачити серцем

15 жовтня — Міжнародний день білої тростини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,2 мільярдів людей у світі мають порушення зору. Понад 36 мільйонів людей – живуть з повною втратою зору.

У суспільстві, яке поділяє цінності безбар’єрності, важливо також просувати культуру толерантного спілкування, в тому числі стосовно людей з порушеннями зору.

Біла тростина забезпечує незрячим людям безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися, жити незалежним, активним і повноцінним життям.

У 1921 році у британському місті Брістол жив молодий професійний фотограф Джеймс Біггс, який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя, і він вчився самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі люди не тільки в Англії, але і у всій Європі, Америці, а пізніше і у всьому світі.

Звук від удару палицею по тротуару або бруківці дозволяє незрячому почути навколишній простір і відчути "високі" перешкоди (наприклад, будинки, дерева, стовпи, припарковані машини), ковзання тростини по поверхні дороги - визначити наявність «низьких» (бордюрів, сходинок, люків, ям)

Це не свято і не день для привітань. Це заклик до суспільства зрозуміти людей з порушенням зору і нагадати про їхні права та можливості. Традиційно до Дня білої тростини в багатьох країнах силами громадських організацій та волонтерів організовуються різні заходи — семінари і зустрічі, тренінги та короткі лекції, де розповідають всім бажаючим про те, як бачать світ люди з порушенням зору.

У ПДР України існує правило, яке регулює проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів

Пункт 18.5. У будь-якому місці водій повинен пропустити незрячих пішоходів, які подають сигнал тростиною білого кольору, спрямованою вперед.

Ділимося посиланням на корисний простір.

Сенсотека - це сучасна обладнана бібліотека (де є книги шрифтом Брайля) з навчальними місцями, простором для співпраці та творення, залою для проведення заходів і виставок.

Зокрема, локація повністю доступна для осіб із інвалідністю і є інклюзивним простом неформальної освіти.

Працівники повідомляють, що на базі Сенсотеки проводяться безкоштовні курси англійської мови в інклюзивних групах (спільно з підлітками з порушеннями зору), арт-терапія спільно з дітьми з аутизмом, мистецькі інклюзивні майстер-класи, тренінги та семінари.

 

 

 

13.10.2023р.

ВБО «Даун Синдром»

Всі діти – мрійники. У мріях вони рятують світ, відкривають нові планети та стають винахідниками. Вони сміливі й допитливі, і вірять – можливо все!

А ви можете їхню віру перетворити в реальність, просто задонативши з 10 жовтня по 10 грудня через застосунок #UKRSIBonline.

Спільно з Ukrsibbank BNP Paribas Group ми запустили збір на грантову програму «Всі діти – мрійники» в межах проєкту #СрібнаМонетка

Зібрані кошти – це гранти для організацій України, які мають ініціативи для різної підтримки українців із синдромом Дауна. Ваші донати допоможуть дітям реалізувати їхній потенціал та здійснити мрії: навчатися, розвиватися та бути щасливими.

Разом ми можемо зробити світ кращим для них!

Детальніше про проєкт - https://ukrsibbank.com/news-post/vsi-diti-mrijniki/...

 

 

10.10.2023р.

 Заявка на участь в Програмі психосоціальної реабілітації для громадських активістів: як впоратись зі стресом і допомагати іншим.    

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezCk1zQk6PdIVslWNgUEOGy9v-edwDCQBjr5Qy5-u7OwbHZA/viewform?fbclid=IwAR3Kv6z1YCNhJqZjKGb3F0kAIND8kUiMQv5xEIU9_HXBxa1_rOLBiYUw5y0

 

 

 

10.10.2023

 

  День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. 

 Він спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

  В сьогоднішній час ментальне здоров’я українців так само важливе як й фізичне. В цьому році за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської  створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?».

   Програма допомагає  українцям знаходити джерело сили, а піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного з нас.

  У фокусі уваги Програми – як подолати стрес та негативні емоції під час війни, як знаходити сили для психологічного відновлення, як не забувати дбати про своє ментальне здоров’я та допомагати близьким.

 Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство Охорони Здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я виступає  експертним партнером програми, а виконавчим партнером є громадська організація «Безбар’єрність».

 Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

#тияк #worldmentalhealthday #howareyou

https://youtu.be/Dbzq3ezbst0

09.10.2023р.

 Дар'я Герасимчук

В Україні запустили тренажер для психологічної підтримки підлітків!

-Платформа "Happy Mind Help" надаватиме поради та вправи для підлітків, які стикаються зі стресом, тривожністю, депресією або іншими психологічними викликами.

 

Переходьте за QR-кодом або посиланням: https://happymind.help/teen

05.10.2023р.

Лабораторія психологічного супроводу дітей з ООП - ЦПМПК

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь в круглому столі на тему «ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ В ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ», який відбудеться 26 жовтня 2023 року о 10.00 в рамках IХ Міжнародного конгресу зі спеціальної педагогіки та психології «ОСВІТА ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ В УМОВАХ МИРУ І ВІЙНИ».

Мета заходу: консолідація методичних ресурсів служби практичної психології щодо забезпечення професійної готовності практичних психологів до освітньої діяльності та психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Цільова аудиторія: практичні психологи закладів освіти, методисти/ завідувачі центрів підтримки інклюзивної освіти (ІППО), методисти психологічної служби.

Посилання на підключення: щоб приєднатися до відеозустрічі, натисніть посилання https://meet.google.com/div-xoji-pvf

Робоча мова конференції: українська.

Для участі в заході необхідно заповнити реєстраційну форму за наданим посилання до 24 жовтня 2023 року https://docs.google.com/.../1gyhdI4lbqwhPRGWeYMS6Xdu.../edit

Програма круглого столу додається.

Для отримання сертифікату про участь у IХ Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки та психології «ОСВІТА ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ В УМОВАХ МИРУ І ВІЙНИ» необхідно виконати умови участі у конгресі - https://ispukr.org.ua/?p=10594...

 

 

03 жовтня  2023 року

Інклюзивно-ресурсний центр Жашківської міської ради приймав участь у робочій нараді для  керівників інклюзивно-ресурсних центрів на базі комунального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» яку провів ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Черкаської області  у дистанційному онлайн-режимі. 

02.10.2023р.

Mental Help 365

Безкоштовний відео курс для батьків.

Батьківство це приголомшлива подорож, до якої нас ніхто не підготує на всі 100%. Коли в нашому житті з'являється дитина, ми вчимося разом з нею поступово долаючи всі вікові особливості розвиту.

І в цьому процесі, допомога може бути надзвичайно цінною!

Тому команда експертів благодійної організації Mental Help 365 розробила курс "Академія відповідального батьківства"

Відеоцикл розроблений в рамках проекту "Обійми для кожного, хто потребує" створений ВГО Let's do it Green Ukraine та реалізується в рамках національної кампанії «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» у співпраці з Partnership for Every Child / Кожній дитині та за фінансової підтримки UNICEF Ukraine.

Переглядайте весь курс, за посиланням:

https://youtube.com/playlist...

 

 

25.09.2023р.

З 25 до 29 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

 

Під час Всеукраїнського тиждня з протидії булінгу по всій Україні відбудуться правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування школярів, їх батьків, учителів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та вироблення в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу.

21.09.2023р.

Відчуй

Нехай будуть почуті ті, хто не може чути!

Кожного року в останній повний тиждень вересня, міжнародна спільнота відзначає Тиждень людей з глухотою (International Week of Deaf People - IWDP).

Основною метою цього тижня є привернення уваги міжнародного співтовариства до проблем, з якими зіштовхуються люди з порушеннями слуху, та захист їх прав.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кожен дев'ятий українець має порушення слуху різної складності, від повної глухоти до незначного втрати слуху. Прочитайте це ще раз. Кожний дев'ятий!

У цьому році Тиждень людей з глухотою триватиме з 18 по 25 вересня під гаслом «Світ, де люди з глухотою всюди можуть використовувати жестову мову!».

Давайте разом працюватимемо над створенням інклюзивно привітного суспільства, де всі нечуючі люди будуть мати однаковий доступ до можливостей та прав.

 

 

18.09.2023р.

У Львові для дітей з інвалідністю створили перший в Україні унікальний, доступний та пізнавальний простір

Його за власний кошт створило подружжя американців Едді та Тетяна. Проєкт обійшовся в $60 тис.

Територія інклюзивного парку понад 1 100 кв м: доступні гойдалки та качелі для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектру аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.

Парк розваг та відкриттів поділений на дві зони:

– для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату

– дітей з розладами спектру аутизму

Усе продумано до найменших дрібниць задля безпеки та доступності кожної дитини.

Засновники цього чудового простору мріють, щоб після Перемоги по Україні таких парків було набагато більше.

Прекрасна і потрібна ініціатива

Новиною поділилася Львівська міська рада.

 

https://youtu.be/tWYZC9v_AFc

14.09.2023р.

Бачити серцем

Маються ВІЛЬНІ МІСЦЯ в освітній онлайн програмі.

Запрошуються підлітки та молодь з інвалідністю від 12 до 17 років до участі у навчальних програмах від ГО "Бачити серцем"!

Що ми пропонуємо:

- період навчання вересень 2023 - травень 2024;

- заняття будуть проводитися 3 рази на тиждень у форматі онлайн у програмі Zoom (понеділок,середа,п'ятниця з 10:00 до 14:00)

- в кінці року видається сертифікат про проходження навчальної програми;

- батьки матимуть змогу отримувати індивідуальні консультації від спеціалістів та доступ до спілкування в електронному щоденнику з куратором групи.

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ

https://forms.gle/JRQ4pMeMnXH3Khc26

 

 

11.09.2023р.

Департамент освіти і науки Львівської ОДА

До уваги вчителів та батьків!

Запрошуємо вас пройти безкоштовний курс для роботи з дітьми, що отримали психологічну травму.

По завершенні видається Сертифікат на 2 години.

Безкоштовне навчання на курсі стало можливим завдяки відповідним домовленостям між департаментом освіти і науки Львівської ОВА та проєктом Ukraine Children's Action Project (Дія заради дітей України).

Представники UCAP розробили спеціальну навчальну програму, яка допоможе освітянам у роботі з дітьми, що отримали психологічну травму. Навчальні матеріали курсу «Вплив травми та як вона шкодить поведінці й навчанню: що потрібно знати вчителю» перекладені українською мовою.

Курс сертифікований!

Під час навчання на курсі ви дізнаєтесь:

-Що таке травма та що її спричиняє

-Сфери дитячої травми

-Що вчителю та вихователю треба знати про травму

-Як проявляється травма у поведінці дитини

-Як освітяни можуть підтримати дитину, що пережила травму

-Що можна зробити в класі та школі для впровадження практик і політик з урахуванням травми.

Курс містить конкретні приклади та вправи, інструменти для самооцінювання.

Покликання на курс:

https://osvita.loda.gov.ua/ncdp/story.html

 

 

 

07.09.2023р.

Говори

Айтівець Олександр Костєв створив застосунок для дітей із розладами аутистичного спектру та синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

BrainyTrain — це веселий мобільний тренажер, який допоможе діткам з РАС і СДУГ розвивати свої когнітивні навички у веселий та захоплюючий спосіб! На даний момент у застосунку доступні 2 міні-гри: Memo та таблиці Шульте, за допомогою яких усі бажаючі можуть покращити пам'ять, концентрацію, увагу”, — написав Олександр на своїй сторінці LinkedIn.

Ми в ГО “Говори!” вирішили встановити застосунок і ділимось враженнями про BrainyTrain:

-надзвичайно доступний та інтуїтивно зрозумілий у користуванні;

-у застосунку немає реклами;

-він працює в офлайн режимі без під’єднання до Інтернету;

-можна обирати рівень складності ігор;

-можна змінювати кольори застосунку;

-застосунок доступний українською, англійською, румунською та ще однією мовою.

Цей застосунок безкоштовний та фактично є благодійним некомерційним проектом. Олександр Костєв повідомив, якщо застосунок буде користуватись увагою, то він поступово буде додавати нові ігри та покращувати функціонал.

Щоб завантажити застосунок на свій смартфон скористайтесь посиланнями:

Google PlayMarket: https://lnkd.in/eN9wYSUR

AppStore: https://lnkd.in/e2kXDMqW

 

 

04.09.2023р.

ГО "Центр соціально-психологічної підтримки сімей "Моя родина"Альтернативна і додаткова комунікація (АДК) в Україні. Асистивні технології

 Безкоштовний курс для фахівців з інклюзивної та спеціальної шкільної освіти з методики навчання дітей з синдромом Дауна. Матеріал був створений на основі європейського досвіду під час дослідно-експериментальної роботи «Перспектива 21.3» ВБО «Даун Синдром»: інтеграція дітей із синдромом Дауна в освітнє середовище на базі спеціальної школи-інтернату №26 м.Києва. Долучайтесь до навчання! https://www.dyvogra.com/uk/online-course-for-professionals-learning-with-joy/

 

 

31.08.2023р.

Інститут психічного здоров'я Українського Католицького Університету

Світ побачив ДОВІДНИК ДІАГНОСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ DSM - 5 від американської психіатричної асоціації!

3 найголовніші факти, які ви повинні знати про це видання:

ВПЕРШЕ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!

Це неймовірна багаторічна КОЛЕКТИВНА ПРАЦЯ відомих вчених низки університетів України.

І це видання - свідчення колосальної підтримки України з боку Швейцарії.

Найважливіша мета DSM-5 - допомогти фаховим клініцистам діагностувати психічні розлади у пацієнтів у рамках опису клінічного випадку, на основі якого для кожного пацієнта створюють план лікування, що ґрунтується на повній інформації.

Цей невеликий зручний довідник буде корисний, якщо потрібно швидко знайти та ознайомитися з інформацією, адже містить:

класифікацію DSM - 5 (тобто перелік розладів, підтипів, уточнювальних ознак та діагностичних кодів),

секції, що описують спосіб використання довідника та

набори діагностичних критеріїв.

Тут містяться усі коди МКХ-9-КМ та МКХ-10-КМ6 примітки кодування та процедури реєстрації, додані до DSM-5.

ПРИДБАТИ довідник можна на сайті:

https://book-cbt.online/product/довідник-діагностичних-критеріїв-dsm-5/

 

 

17.08.2023р.

Бачити серцем

Команда інклюзивної пекарні Good Bread from Good People відкрила інклюзивний хаб для людей з ментальною інвалідністю в Києві.

На першому поверсі хабу розташована пекарня і проект "FoodFighters": велика кухня, де щодня готуватимуть гарячі обіди для бездомних людей.

На другому поверсі розташують художню майстерню для людей з інвалідністю.Також тут буде художнє ательє.

Буде і столярна майстерня. Вона дозволить залучити до роботи ще більше працівників з ментальною інвалідністю. Якщо зараз пекарня дає роботу 25 людям, то разом зі столярною хочуть задіяти 70 і ще 35 людей, які їм допомагатимуть.

Щиро підтримуємо мету команди проекту: зробити так, щоб кожному в цьому суспільстві було місце.

Кожна людина заслуговує на те, щоб її побачили і помітили. І люди з ментальною інвалідністю теж на це заслуговують.

 

 

03.08.2023р.

У Вінниці стартували курси для асистентів, що супроводжуватимуть дітей під час навчання

Послуга асистента дитини необхідна для соціалізації, адже такі школярі потребують особливої підтримки не лише під час навчання, а й просто у стінах навчального закладу. Переважно, на курси прийшли батьки школярів з інвалідністю, адже саме для них важливо забезпечити дитину належним доглядом під час освітнього процесу. Асистенти не лише будуть поруч з дитиною, а й зможуть офіційно працевлаштуватись та отримувати заробітну плату. Планується, що вже з вересня асистенти у Вінниці зможуть повноцінно залучитись в освітній процес.

 

https://www.facebook.com/VinchannelTV/videos/1360771888118910

31.07.2023р.

 

КАТАЛОГ тем по ІНКЛЮЗІЇ для вчителів та вихователів

 

 

https://pifa.com.ua/category/inkluzia

28.06.2023

НУМО — це ваш помічник із розвитку дитини 3-6 років у садочку або вдома,
розроблений залученими експертами
ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки. 
На сайті є матеріали для батьків, 
опікунів та вихователів, які разом
щоденно докладають максимум зусиль задля
гармонійного розвитку дошкільнят.
Посилання на сайт https://numo.unicef.org.ua/skills

01.06.2023р.

1 червня світ відзначає День захисту дітей. Це ще один привід нагадати, наскільки важливою є допомога дітям та їх виховання, що саме ми, дорослі, відповідаємо за добробут та щастя своїх чад, тому турбота про них і захист їхніх прав є нашим головним обов'язком.
Головною метою  нашого заходу, є об'єднання в спільній комунікації та розвагах дітей з різними  можливостями. І показати що всі ми різні, але всі ми рівні. 
Висловлюємо подяку  директору ТОВ "КИЩЕНЦІ" Кейсу ХУЗІНХА та Благодійному фонду «Кищенці».
А також директору Благодійного Фонду «Уманського Центру Допомоги» Кротик Дмитру  Володимировичу за надані подаруночки для діток.
Колектив ІРЦ висловлює щирі  співчуття родинам загиблих дітей   в наслідок російської агресії та сподівається на швидку перемогу та мир для нашої України.

22.05.2023р.

Безкоштовна психологічна допомога дітям

Запрошуємо батьків, отримати комплексну психологічну допомогу для їх дітей, в рамках проекту «Обійми для кожного, хто потребує»

В рамках проекту проводиться:

Комплексна психологічна діагностика, корекція та реабілітація дітей з особливими освітніми потребами в онлайн та офлайн форматах.

Консультування батьків в сфері дитячої психічного здоров’я.

Як взяти участь у проекті?

1. Натиснути на посилання:

https://forms.gle/RaxFcykExFxEXgHU9

2. Заповнити форму.

3. Дочекатись нашого повідомлення.

Проект створений ВГО «Let’s Do It Green Ukraine» спільно з UPEA.

 

 

09.05.2023р.

Тетяна Ломакіна

Вже навесні в Україні почне діяти цифровізована система реабілітації, яка стане частиною електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто пацієнтам вже не знадобиться роками збирати та зберігати паперові довідки. Це також полегшить та структурує роботу мультидисциплінарних реабілітаційних команд, всі фахівці зможуть відстежувати, як успішно відбувається реабілітація пацієнта та за необхідності — швидко корегувати індивідуальний реабілітаційний план.

Для того, аби підготувати заклади охорони здоров’я до впровадження цих нововведень, а також окреслити важливі кроки, необхідні для розвитку доказової реабілітації, ми провели онлайн-зустріч з головними лікарями.

На робочій нараді з керівниками 224 закладів обговорили:

- як закладам охорони здоров’я підготуватися до електронного документування реабілітаційного процесу в ЕСОЗ;

- як розвивати мультидисциплінарну реабілітаційну команду;

- як відбуватиметься електронне заповнення індивідуального реабілітаційного плану на основі МКФ і які засоби для цього потрібно забезпечити;

- як побудувати пацієнтоцетричний підхід в реабілітації та які переваги матиме від цього заклад охорони здоров’я.

Високий запит на реабілітацію внаслідок війни та щоденних травм військових та цивільних змушує рухатися швидко та впроваджувати найсучасніші практики у сфері охорони здоров’я. Щоб допомогти менеджменту ЗОЗ впроваджувати зміни та проводити перенавчання, разом з колегами з МОЗ та НСЗУ ми розробили чеклист, який допоможе керівникам перевірити готовність до впровадження ефективної реабілітації у своїх закладах.

Всіх, хто не мав змоги приєднатися, запрошую прослухати запис на Ютюб. Залишаю посилання в першому коментарі.

Захід проведено в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який фінансується за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу в Україні.

Розбудова ефективної системи реабілітації є ініціативою першої леді Олена Зеленська. Проєкт “Реабілітація травм війни в Україні” реалізують Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ Пацієнти України, Український центр охорони здоров'я - UHC та Український католицький університет UCuniversity.

 

 

27.04.2023р.

 

Місія Фундації #ВАРТОЖИТИ

Психологічна підтримка цивільних українців в умовах війни, психологічна підтримка військових та їхніх близьких, підтримка дорослих онкопацієнтів та паліативних хворих, розвиток донорського руху в Україні.

 

https://www.vartozhyty.com.ua/

Відзначається цей день щорічно з 2008 року відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/62/139. На знак підтримки людей з аутизмом у цей день заведено одягати блакитний одяг або блакитні елементи одягу

Що таке аутизм?

Це розлад нервової системи. Через нього сповільнюється рівень комунікацій. В Україні сьогодні існують спеціальні заклади, громадські організації та батьківські спільноти. Вони мають на меті допомогти забезпечувати особливих дітей сприятливими умовами та дає позитивний шанс на нормальне майбутнє життя в соціумі.

Перші ознаки аутизму

Діагностувати усі ризики розвитку аутизму в дитини можна в півторарічному віці за допомогою спеціального скринінгового тесту. Зазвичай перші ознаки аутизму можна визначити в дитини у віці до трьох років. Дуже важливо вчасно їх помітити й звернутись до фахівців.

Ознаки аутизму:

Різке реагування на гучні звуки

слабке реагування на світло

дитина довго не починає розмовляти

дитина "прив’язується" до якоїсь єдиної іграшки

не любить колективні ігри

часто повторює якийсь один певний рух

Аутизм – не вирок

Аутизм – це не вирок. Головне – це вчасно його розпізнати, щоб дитина в дорослому віці не поводилась відсторонено й мала гарне майбутнє.
Не завжди аутизм = зниження інтелекту. Часто аутисти стають володарями особливих здібностей. Вони можуть бути хорошими математиками, художниками, володіти абсолютним музикальним слухом (а це велика рідкість), можуть стати непересічними шахістами тощо.
Розвиваючи увагу дітей, у яких вчасно виявлено аутизм, батьки спільно з фахівцями розкривають їхні здібності та розвивають уяву, навчають ефективних комунікацій з навколишнім світом.

 

Статистика і цифри

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я одна дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектра. 

За даними центру громадського здоров’я МОЗ України: 1 із 88 дітей має аутизм (при ранньому втручанні дитина може бути повністю адаптована до соціального життя). В Україні на 30% кожного року зростає кількість дітей з діагнозом аутизм.

 

Станом на 2017 рік, згідно з інформацією МОЗ, таких дітей було 7491. У хлопчиків у 4 рази частіше діагностують аутизм, ніж у дівчаток.

Всесвітній день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day) відзначається щорічно 21 березня. Дата була вибрана не випадково – це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає на це захворювання, 21-а хромосома наявна в трьох копіях.

Пропонуємо вам дізнатися найпоширеніші міфи про цей синдром та спростувати деякі з них.

 

Міф 1. Ці люди невиліковно хворі, бо у них хвороба Дауна.

Насправді, ці люди взагалі не хворі. Тобто так, звичайно, у деяких з них бувають певні захворювання (вада серця, наприклад), але говорити про «невиліковну хворобу Дауна» абсолютно некоректно. Перш за все тому, що це не хвороба, а генетичний стан, який визначається наявністю в клітинах додаткової хромосоми. Зайва, 47-а хромосома, зумовлює появу ряду фізіологічних особливостей, внаслідок яких дитина повільніше розвивається і пізніше своїх ровесників проходить загальні для всіх дітей етапи розвитку. Люди з синдромом Дауна не є хворими: вони не «страждають» від синдрому Дауна, не «уражені» цим синдромом і не «є його жертвами»

Міф 2. Люди з синдромом Дауна не здатні до навчання.

Причина виникнення цього міфу – дослідження, які проводилися в спеціалізованих установах. Але ж там будь-яка дитина не зможе ефективно розвиватися, тому що позбавлена батьківської любові — основного стимулу для малюка. У той же час, живучи в сім’ї, «безперспективний» малюк в рік сам сідає, в два – ходить, до двох з половиною – їсть ложкою і вимовляє перші слова, в чотири – показує свій характер. Дитина з синдромом Дауна вчиться допомагати по дому, може піти в дитячий садок, а потім і в школу, говорити іноземною мовою, освоїти комп’ютер і займатися спортом.

Міф 3. Дитина з синдромом Дауна — плід асоціальної поведінки батьків.

За статистикою, одна дитина з 700 немовлят з’являється на світ з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри або національності. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом.

Міф 4. Люди з синдромом Дауна становлять небезпеку для суспільства.

Кажуть, що людям з синдромом Дауна властиві статева агресія, неадекватна поведінка, часта зміна настроїв – від благодушності до люті, але це глибока помилка. Навпаки, люди з синдромом Дауна здатні показати приклад щирої любові, оскільки вони милі і доброзичливі. Але у кожного – свій характер і настрій, як і у звичайних людей. Ми не знаємо злочинів, скоєних людьми з синдромом Дауна.

Міф 5. Зі мною цього не станеться.

Дитина з синдромом Дауна може народитися в будь-якій сім’ї, це генетична випадковість.

Міф 6. Дітям з синдромом Дауна краще перебувати в спеціалізованому закладі під наглядом фахівців.

Існує спеціальний термін, що описує те, що відбувається з дитиною в спеціальних установах – синдром госпіталізму. Це порушення психічного і особистісного розвитку, викликане відділенням немовляти від матері і перебуванням в спеціальній установі. Госпиталізм накладає негативний відбиток на всі сфери особистості дитини, гальмуючи інтелектуальний, емоційний і фізичний розвиток. І це ніяк не пов’язано з наявністю або відсутністю синдрому Дауна.

23.02.2023р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОХЛЕАРНОГО ІМПЛАНТУ

25-го лютого відзначають Міжнародний день кохлеарного імпланту.

У Польщі першу операцію по відновленні слуху глухій людині з використанням даної технології провів 16 липня 1992 р. професор Хенрік Скаржіньскі. Міжнародний день кохлеарної імплантації відзначається в усьому світі, щоб показати людям з порушеннями слуху, на скільки ефективні сучасні технології, які використовуються в імплантації сьогодні.

Перша в світі операція була проведена в Парижі французьким отохирургом Charles Eyries при співпраці з медичним фізиком Andre Djourno 25лютого1957р.

В Україна цей день відзначають у травні.

 

Пам'ятайте: "Глухота — не вирок!"

13.02.2023р.

08.02.2023 комунальна установа отримала Комплекти освітніх матеріалів «Ранній розвиток дитини» від Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації в рамках співпраці з міжнародним фондом ЮНІСЕФ.

 

Зазначена допомога дає змогу здійснювати системний кваліфікований супровід дітей від 0 до 3-х років, за необхідності надавати послуги раннього втручання. 

09.02.2023р.

Inclusion without borders / Інклюзія без кордонів

 

У Британії розробили розумні окуляри, які дозволяють глухим людям «бачити» розмови, перетворюючи звук на субтитри

 

 

https://greenpost.ua/news/u-brytaniyi-rozrobyly-rozumni-okulyary-yaki-dozvolyayut-gluhym-lyudyam-bachyty-rozmovy-i51467?fbclid=IwAR2J3XCtq-DGYfVju3tgKbsP0yWr7emLT8RLjDCndMDOGNvwy6xq1OuJlm4

16.01.2023р.

9 відео і 6 посібників про інклюзію, які можна використовувати на уроці

 

https://nus.org.ua/.../9-video-i-6-posibnykiv-pro.../

12.01.2023р.

Інклюзивно-ресурсний центр отримав комплект освітніх матеріалів «Ранній розвиток дитини» від дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine .

 

 

 

До комплекту увійшли різні ігрові набори, настільні ігри, м’які іграшки, м’ячі, конструктори, дерев'яний балансир, головоломка тощо.

 

Дякуємо ЮНІСЕФ та всім, хто долучився до цієї ініціативи.

09.01.2023р.

https://www.driadvocacy.org/ DRI Україна, проводять комплексне дослідження потреб сімей, які виховують дітей з інвалідністю.

Мета дослідження зрозуміти в якій ситуації опинилися сім’ї після війни, якої підтримки не вистачає, та які ресурси необхідні першочергово, щоб покращити становище, як війна повпливала на сім'ю та які загрози для здоров'я і життя дітей з інвалідністю і тд.

Метою створення цієї форми є збір інформації, щоб створити всеохопну карту потреб, що дозволить конкретніше представляти потреби сімей та дітей з інвалідністю як на міжнародному рівні перед донорськими організаціями, так і локально перед представниками уряду.

https://docs.google.com/.../1FAIpQLScOmtNCaz0.../viewform...

 

 

02.01.2022р.

4 січня - всесвітній день абетки Брайля

Шрифт Брайля це унікальна абетка, яку назвали на честь її винахідника – Луї Брайля. Вона являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 крапок. Це дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Для мільйонів незрячих людей шрифт Брайля є засобом спілкування.

Мало хто знає, що шрифт Брайля був винайдений майже двісті років тому дуже доброю, освіченою і, водночас, тотально незрячою людиною – Луї Брайлем.

У 3 роки з Луї стався нещасний випадок. Хлопчик пошкодив собі око. А трохи згодом хвороба уразила й друге око, внаслідок чого дитина повністю втратила зір. Але батьки Брайля доклали максимум зусиль, щоб їхній син отримав початкову освіту, а згодом влаштували Луї у Королівський інститут для незрячих дітей, де вони мали змогу, окрім навчання, опанувати ще й гру на органі та піаніно. Саме тут дванадцятирічний Луї розпочав свою роботу над створенням власного рельєфно-крапкового шрифту.

На той час навчання незрячих дітей відбувалося за методом Гаюї: на цупкий папір наклеювалися великі, товсті літери. Із-за об’єму книжка для навчання виходила товстою і незручною.

Ідея створити рельєфно-крапкову абетку виникла у Луї Брайля після візиту до інституту відставного капітана-артилериста Шарля Барб’є. Там учням розповіли про так зване «нічне письмо». Це особливий вид зв’язку, який пізніше отримав назву сонографія. В основі цього виду зв’язку був покладений дотиковий метод, де у формі прямокутника були розташовані округлі шість крапок.

Близько двох років тривала робота Луї над створенням рельєфно-крапкової абетки, а в 1829 році Брайль опублікував власний унікальний метод письма, який до сьогодні носить ім’я свого творця.

У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день шрифту Брайля з метою підвищення обізнаності про значення абетки для незрячих та слабозорих осіб.

 

 

22.12.2022р.

Кожна дитина чекає на свято та подарунки. В цей нелегкий для всіх час фахівці "Інклюзивно - ресурсного центру" Жашківсьої міської ради провели акцію "Подаруй дитині посмішку". До діток Центру в гості приходив Святий Миколай і дарував подарунки. І батьки і діти були приємно вражені.

12.12.2022р.

До уваги батьків!!!

Запрошуємо 20.12. в 14.00 у ГО Територія розвитку на онлайн-зустріч на платформі Zoom для батьків "У мене немовленнєва дитина. Мої кроки."

Для кого зустріч:

Для батьків немовленнєвих дітей.

Для батьків з дітьми з порушенням мовлення.

Для батьків дітей з затримкою розвитку.

Ведуча зустрічі:

Поліщук Юлія, старший викладач ДНУ факультету «Психологія та спеціальна освіта» кафедри «Педагогіка та спеціальна освіта», голова Громадської організації «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку»», член асоціації «Дитячих та сімейних психологів України», медичний психолог, арт-терапевт, дефектолог, логопед.

Оплата донейшен (тобто любий внесок, який Ви вирішити). Буде запис зустрічі для тих, хто не зможе бути присутнім (або без інтернету і світла). Також будуть додаткові матеріали для розвитку дітей.

Реєстрація

https://docs.google.com/.../1JdZ2jdAcd7yTbbhRK-6.../edit...

 

 

02.12.2022р.

01.12.2022р.

Дар'я Герасимчук

МВС України оголошує конкурс дитячого малюнка на тему

«Я у безпеці з МВС»

До дня Св. Миколая Міністерство внутрішніх справ України оголошує конкурс дитячого малюнка на тему «Я у безпеці з МВС», який проходитиме з 1 по 19 грудня.

Учасниками конкурсу є діти віком до 14 років включно.

Вимоги до конкурсних робіт:

Від кожного учасника приймається одна робота. Малюнок має бути виконаний власноруч, без допомоги інших осіб. Колективні роботи не розглядають. На титульній стороні малюнку в правому нижньому кутку необхідно вказати українською друкованими літерами: ім’я та прізвище автора, його вік, населений пункт, назву малюнка.

Зі зворотної сторони роботи вкажіть контактний телефон одного з батьків, (за наявності) ПІБ викладача (керівника гуртка тощо), навчальний заклад.

Автори десяти кращих робіт отримають від МВС подарунки.

Надіслати роботу можна на е-адресу: konkurs_mvs@i.ua

Всі подробиці за посиланням: https://bit.ly/3UaHYKF

 

 

28.11.2022р.

НПА - Національна психологічна асоціація

РДУГ: РІЗНОМАНІТТЯ ПРОЯВІВ І ХАРАКТЕРИСТИК, ДІАГНОСТИКА І РЕКОМЕНДАЦІЇ.

Ми запрошуємо вас на лекцію про особливості прояву і діагностики розладу дефіциту уваги і гіперактивності у дітей. На лекції будуть розглянуті питання основних характеристик РДУГ, часті коморбідні розлади і особливості маскування окремих симптомів, а також будуть надані практичні рекомендації, які допоможуть справитися з можливими труднощами у таких дітей.

У якості лекторки виступає Вікторія Шумакова, психометристка, керівниця відділу розробок і адаптацій Джунті Сайкометрикс Україна. Вікторія була в команді національної адаптації опитувальника Conners-3, спрямованого на діагностику симптомів РДУГ у дітей 6-16 років, а також є тренеркою з проведення цього інструменту психодіагностики.

Участь у тренінгу є безкоштовною.

Умовами участі є дійсне членство НПА і реєстрація за посиланням нижче.

Дата і час тренінгу: о 19.00, 29 листопада (вівторок)

Тривалість заходу: 1 година.

ВАЖЛИВО! Реєстрація здійснюється до 12:00 у день проведення заходу. Посилання зареєстрованим учасникам надійде пізніше, того ж дня.

Посилання для реєстрації: https://forms.gle/UzUohY7YqLKownVo6

Участь у вебінарі передбачає видачу сертифікатів слухачів від НПА.

 

 

24.11.2022р.

Karina KnyshАльтернативна і додаткова комунікація (АДК) в Україні. Асистивні технології

Що таке платформа «Цифрова інклюзія»? Цей мобільний застосунок створено для розвитку екосистеми цифрової інклюзії, яку започатковано у 2019 році як інноваційну платформу соціального партнерства «Цифрова інклюзія». Розробку мобільного застосунку було здійснено у співпраці з Міністерством освіти i науки України, громадської організації «Здорове суспільство» та соціального підприємства «ДивоГра» за ініціативи компанії «Хуавей Україна» в рамках корпоративної програми TECH4ALL. Партнерами платформи є Асоціація альтернативної та доповненої комунікації. Докладніше про проєкт та партнерів – на сайті www.huawei.ua

Цифрова інклюзія (Digital Inclusion) — це наші рішення про те, як ми всі враховуємо індивідуальні особливості людей і створюємо в цифровому світі рівні можливості для всіх.

У цифровому світі технології створюють унікальні можливості для залучення людей з особливими потребами не лише в соціум, але в економічне життя суспільства. Відмова від соціальної стигматизації та дискримінації, формування культури підтримки та соціалізації людей з особливими потребами — тривалий, але необхідний процес, який має пройти суспільство для того, щоб його розвиток був стійким. Прискорити це можуть цифрові технології.

Платформа «Цифрова інклюзія» передбачає створення інструментів для альтернативної та додаткової комунікації, обмін методичними рекомендаціями між усіма зацікавленими сторонами, комунікацію за такими темами:

 роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектру аутизму та порушеннями мовлення,

 проблеми розвитку соціального підприємництва для створення рівних можливостей для всіх,

 приклади успішної співпраці соціально відповідального бізнесу з громадськими організаціями та державними структурами в галузі освіти та соціальної опіки,

 міжнародний досвід щодо цифрової інклюзії та ментального здоров’я протягом усього життя.

 

 

 

21.11.2022р.

Українська роборука-протез увійшла до списку кращих винаходів 2022 року: чим вона особлива

Роборука важить лише 380 грамів, розповідають у компанії, а також випускається у чотирьох розмірах. Вона має 24 датчики, які вловлюють і обробляють м'язову активність та мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці.

 

https://24tv.ua/tech/ukrayinska-kompaniya-esper-bionics-vipustila-roboruku-shho-zdatna_n2197400?fbclid=IwAR0j9A0xtFU7RWJIqs-IB2h_tj7E91GybIshu66I1ArwiPB9BkLOOwXuBuQ

14.11.2022р.

Міністерство освіти і науки України

Щороку 13 листопада відзначається Міжнародний день незрячих (International Day of the Blind) з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації стосовно людей, які не бачать або погано бачать та їхні права.

Для того, щоб незрячі люди відчували себе повноцінними у суспільстві, майже 200 років тому було розроблено універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту (шрифт Брайля).

В основі шрифту Брайля лежить комбінація шести крапок. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати букви, цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Для слабозорих людей використовують спеціально збільшений шрифт. Команда одного із київських видавництв у процесі пошуку зручних книг для дітей та дорослих, що мають проблеми із зором, розробила спеціальні книги, які створенні в «універсальному дизайні», тобто поєднано два шрифти одночасно.

 

Докладніше: bit.ly/3X81Y3g

10.11.2022р.

Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation Ukraine в Україні презентує новий продукт для дітей в межах своєї програми Mental Health — терапевтичну арт розмальовку для подолання стресових ситуацій під час війни.

 Проєкт з'явився за участі Інституту когнітивного моделювання, під авторством та методикою експерта — Вікторії Назаревич, практичної психологині з 25-річним досвідом роботи з дітьми, професорки кафедри психології та педагогіки Київського міжнародного університету, кандидатки психологічних наук і експертки з дитячої психології в терапії творчістю.

 

Розмальовка складається з 10 частин, кожна з яких допомагає дитині впоратися з різними емоціями та станами. Знайти та безкоштовно завантажити арт розмальовку разом з покроковою відеоінструкцією і порадами від психолога можна на сайті Parimatch Foundation — найкраще в форматах А3 чи А4: https://parimatch.foundation/artterapevtychni-rozmalovky/
Відеогайди на сайті допоможуть орієнтуватися за яких умов та при яких емоціях дитині може знадобитись той чи інший розділ 

07.11.2022р.

Дар'я Герасимчук

 

В Україні запрацювали нові Центри неонатального скринінгу — високотехнологічні лабораторії ранньої діагностики рідкісних генетичних захворювань.

Лише тиждень тому, я писала про те, що на Львіщині відбувся пілотний запуск розширеного неонатального скринінгу новонароджених на 21 захворювання. А вже сьогодні, 1 листопада 2022р. мала нагоду особисто відвідати один з них в Києві.

Запуск розширеного неонатального скринінгу здійснено за ініціативи Президента України Володимир Зеленський та реалізації Міністерство охорони здоров'я України. Його мета — ефективна комплексна діагностика рідкісних генетичних захворювань у перші дні життя дитини.

Послуга на сьогодні вже доступна в пологових закладах 12 регіонів країни — м. Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Наразі дослідження проводяться на базі експертного та двох регіональних центрів неонатального скринінгу — Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» НДСЛ Охматдит та Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Сьогодні мала нагоду в числі представників органів влади, міжнародних та громадських організацій, серед яких були Міністр охорони здоровʼя Виктор Ляшко, заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, відвідати з робочим візитом новий Центр неонатального скринінгу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» в м.Києві.

«Цьогоріч ми зробили ще один важливий крок на шляху до зміцнення здоровʼя наших дітей. Адже своєчасний скринінг — це не просто діагностика, а можливість ще на доклінічній стадії завчасно виявити хворобу, застосувати корекцію і тим самим забезпечити дитині повноцінне життя. І, сподіваюся, що це лише початок. Невдовзі також плануємо відкрити нові регіональні центри скринінгу в Харкові та Кривому Розі. А наступним етапом — сформувати мережу центрів орфанних захворювань та забезпечити повноцінний доступ до лікування малюкам», — зазначив Віктор Ляшко.

Новий Київський центр неонатального скринінгу було створено на базі великого 16-го корпусу лікарні «Охматдит» площею понад 600 м кв. Для проведення розширеного дослідження центр був оснащений сучасним лабораторним обладнанням.

«У ЄС рання діагностика орфанних захворювань проводиться за 1–3 дні, а в Україні ця процедура раніше могла розтягуватися на 2–3 тижні. За останній рік ми провели величезну роботу заради того, аби не втрачати цей час, адже він буквально врятує тисячі життів», — прокоментувала Наталя Ольхович, завідувачка лабораторії медичної генетики «Охматдит».

Станом на сьогодні в «Охматдиті» уже проведено дослідження для 1040 дітей, ще для 650 дітей — у Львівському центрі неонатального скринінгу.

 

 

31.10.2022р.

Днями, під час візиту до Німеччини, перша леді України Олена Зеленська презентувала на Франкфуртському книжковому ярмарку "Довідник безбар’єрності".

Під час інтерв’ю-дискусії, що відбулось на запрошення журналу Brigitte та було присвячено цій події, Олена Зеленська зазначила, що безбар'єрність була в числі пріоритетних напрямків ще до початку російського вторгнення, а зараз ця тема набула ще більшої актуальності й нового значення.

"Бо агресія створила ще більше бар’єрів. Ще більше фізичних – бо щодня все більше дорослих і дітей травмуються від обстрілів, втрачають руки і ноги. Ще більше психічних бар’єрів – бо сьогодні майже кожен українець переживає стрес через війну. Ще більше економічних бар’єрів – бо люди втрачають житло, роботу, бізнес. Але ми – не росія. Ми хочемо, щоб наші люди мали всі можливості, були здоровими. Наш принцип – людина в центрі всього. Ми відправляємо людей на протезування і створюємо національну програму психічного здоров’я, щоб кожен за потреби міг отримати відповідні послуги. Ми відновлюємо країну, щоби після нашої перемоги люди мали кращі можливості", – сказала Олена Зеленська.

Я залюбки ділюсь відео з презентації друкованого видання, а також запрошую всіх познайомитись з електронною версією "Довідника безбар'єрності", якщо ви не зробили цього раніше. Адже навколо нас зараз надто багато болю, щоб збільшувати його кількість образливою та некоректною лексикою. Посилання на довідник залишаю в коментарях.

https://www.facebook.com/bezbariernist/videos/644957410441477

 

 

24.10.2022р.

25.10 17:00 Безкоштовний вебінар за темою: «СТВОРЕННЯ ІПР ДЛЯ
УЧНЯ З ООП МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ».

 

 

Безкоштовний захід відбудеться за підтримки компанії АМО (Чехія) в межах проекту "Посилення інклюзії в Україні", без сертифікації.
Сьогодні існує багато зразків заповнення індивідуальної програми
розвитку (ІПР) учня з особливими освітніми потребами молодшого шкільного
віку. Але для того, щоб скласти ІПР, потрібно зрозуміти алгоритм заповнення
цієї програми розвитку дитини.
Для цього потрібно відповісти на запитання:
 Як визначити освітні труднощі учня?
 Як визначити наявний рівень компетенцій учня протягом двох тижнів у
вересні?
Як сформулювати потреби учня на наступний навчальний рік?
 Як адаптувати або модифікувати освітнє середовище для учня, навчальний
матеріал, освітню програму?
Які допоміжні засоби навчання потрібно зазначати в ІПР?
Всі ці та інші запитання, які виникають у вас при складанні ІПР ми розглянемо
25 жовтня 2022 року.
Ця інформація буде корисною і для класних керівників, і для асистентів
вчителя в ЗЗСО, і для спеціальних педагогів, які працюють з учнями, що
навчаються за інклюзивною формою навчання, і для педагогів спеціальних
ЗЗСО, і для батьків дітей з ООП.
Спікер: Ремажевська Віра Миколаївна - президент ГО «Всеукраїнська
асоціація працівників спеціальної та інклюзивної освіти», кандидат
педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України. Автор
створення моделі навчально-реабілітаційного центру в Україні. Створила
перший в Україні НРЦ у Львові.

20.10.2022р.

Інститут раннього втручання

 

Існує три способи, за допомогою яких дитина набуває знання:

Спостереження

Дослідження

Спілкування

 

 

 

Але для того, що б реалізувати ці способи, потрібно, перш за все, що б було

Що спостерігати

Що досліджувати

З ким спілкуватися

Якщо не виконуються ці три умови (наприклад, дитина лежить більшу частину часу наодинці в тихій напівтемній кімнаті, а на прогулянку її вивозять в закритій колясці), то отримання знань виявляється дуже проблематичним, а розвиток - утрудненим, незважаючи на всі на всі старання природи.

Ці ж три умови можуть виявитися нездійсненними, якщо у малюка є проблеми із зором і слухом, і йому важко відреагувати на брязкальце і картинку, якщо його ручки або ніжки незвично слабкі або напружені, і він не може взяти іграшку. Якщо його мислення повільніше, ніж у тих, хто його оточує, і він не встигає включитися в спілкування ...

Їх може бути безліч, причин, за якими здається, що малюк не може, не хоче і не має потреби ні в спостереженнях, ні в дослідженні, ні в спілкуванні.

АЛЕ в тому і полягає дивовижна сила природи, що КОЖНА дитина прагне до розвитку, кожна дитина росте, кожна дитина може пізнавати нове. Нам, дорослим, лише потрібно знайти, яким способом.

#раннєвтручання #раннє_втручання #РаннєВтручання #раннеевмешательство #earlyintervention

 

 

14.10.2022р.

Ганна Давиденко 

Колеги, ми тут для вас організовуємо Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію "Інклюзія в умовах воєнного часу".

Завдяки підтримці FES-Ukraine участь БЕЗКОШТОВНА!!!

20 жовтня 2022 року.

Кількість місць обмежена, тому реєструйтесь чимпошвидше!

Реєстрація учасників конференції:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLScolhWaa8Fd9T.../viewform

Організатори конференції:

Вінницький соціально-економічний інститут ЗВО "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" Вінницький інститут Університету "Украіна"

Громадська організація "Соціальна перспектива" Соціальна перспектива

Освітня платформа "Соціальна перспектива".

Захід проходить за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Мета конференції – інтеграція зусиль науковців, освітян, представників громадських організацій та усіх зацікавлених осіб щодо обговорення та розв’язання кола проблем, які виникають на шляху впровадження та розвитку в Україні інклюзивного освітнього середовища в умовах воєнного часу.

До участі в конференції запрошуються науково-педагогічні працівники вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти, аспіранти та здобувачі, студенти, представники громадських організацій, органів державного управління та усі зацікавлені особи.

З метою дотримання безпеки учасників в умовах воєнного часу, відбуватиметься запис онлайн заходів. У разі оголошення повітряної тривоги у Вашому регіоні, усі учасники отримають запис матеріалів та зможуть прослухати у будь-який зручний для Вас час та отримати сертифікат!!!

Довідки та питання просимо надсилати на електронну пошту socperspective.adm@gmail.com або текстовим чи голосовим повідомленням на Вайбер +380673395170. Дзвінки не приймаємо, просимо поставитися з розумінням.

До зустрічі!

 

 

06.10.2022р.

В Умані триває інклюзивний конкурс «Точки дотику»: умови та кого запрошують до участі

27.09.2022р.

Доступно.UA

Сьогодні, 27 вересня, Міжнародний день глухих

Чи можна сказати, що це день «глухонімих людей»?

Ні, краще уникати таких висловів. Адже люди з повною втратою слуху зберігають здатність мовлення.

Чи можна казати «глуха людина»?

Так, цей термін вживають.

Чи є інші коректні терміни?

Можна казати «людина з порушеннями слуху», «людина з повною або частковою втратою слуху», «нечуюча людина».

 

Опис зображення: на фото у вітальні сидять дівчинка та жінка, вони спілкуються жестовою мовою. Поруч напис «Міжнародний день глухих».

 

 

26.09.2022р.

Міністерство освіти і науки України

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської продовжуємо надавати поради. Сьогодні команда Stop_sexтинг підготувала поради, як батькам говорити з дитиною, якщо вона поводиться з ризиком для здоров’я через вплив на неї контенту в мережі.

Докладніше: bit.ly/3E7z9wT

 

#ПсихологічнаДопомога #Кібербезпека

21.09.2022р.

 «Як подолати стрес під час війни» Черкаси

 Мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова проводять безкоштовні групові консультації на тему «Як подолати стрес під час війни».
Найближчі зустрічі відбудуться в Уманському районі Черкаської області:
 22 вересня — м. Жашків, вул. Соборна, 56, Відділ освіти (15:00)
 23 вересня — м. Жашків, вул. Соборна, 56, Відділ освіти (10:00)
Актуальну інформацію щодо дат і місць проведення подальших консультацій ви можете дізнатися у наших соціальних мережах або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.

#психологічна_підтримка #ФОНДРІНАТААХМЕТОВА #РАЗОМСИЛЬНІШІ #STANDWITHUKRAINE #Голоси_Мирних #Черкаси

21.09.2022р.

Інклюзія в Україні

Запрошую до участі на Віртуальну конференцію з розвитку спільнот 2022 року Virtual WCDC2022 "Інклюзивність як глобальна проблема розвитку спільноти" 3-5.10.2022р. https://wcdc2022.online/registration/ , що проводиться Міжнародною асоціацією з розвитку громад THE INTERNATIONAL ASSOCIATION FOR COMMUNITY DEVELOPMENT https://www.iacdglobal.org та Мережею інклюзивної практики https://inclusivepractices.net/ipvpwhatis/ , штаб-квартира якої знаходиться у Грузії.

 

З огляду на воєнні дії в нашій державі, цього року обрані 2 мови заходу: українська та англійська. Це чудова можливість для активних учасників української інклюзивної спільноти знайти однодумців по всьому світу, почути про досвід, познайомитись з однодумцями, та набути натхнення для нових проектів. Безкоштовна реєстрація триває до 02.10.2022, тож чекаємо Вас на цьому цікавому триденному заході

19.09.2022

Підтримка батьків та дітей під час війни

Поради із підтримання психічного і фізичного здоров'я, безпеки, харчування, освіти та розвитку

Щоб допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров'я, безпеку та розвиток дітей під час війни, ми публікуємо рекомендації експертів та корисні матеріали. 

Це ваша Дитяча точка "Спільно" від ЮНІСЕФ.

https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions#edumilitary

18.08.2022р.

Giunti Psychometrics Ukraine

Зібрати адекватну статистику поширеності аутизму в Україні складно через небажання отримувати офіційний діагноз та ставати на облік, або в цілому необізнаності чи ігноруванні батьків, опікунів, інших спеціалістів наявних симптомів РАС у дитиниПерш за все, командна робота рідних та фахівців має стати опорою на шляху підтримки та індивідуального розвитку дитини з аутизмом. Будь-яка думка про «переросте, з часом пройде» складає небезпеку для дитини як в теперішньому, так і в її майбутньому. До кого звертатися, адже на сьогодні вибір фахівців в сфері охорони психічного здоров’я чималий?

Почати завжди варто з діагностики аутизму, адже батьки, рідні або педіатр першими помічають ранні симптоми: тут потрібно зрозуміти чи це взагалі РАС або щось інше. В будь якому випадку, раннє виявлення будь-якого розладу чи захворювання – це успіх в майбутньому або в корекції та адаптації, або взагалі в лікуванні (якщо мова йде про захворювання, а не розлад).

Діагностика – як важливий крок, щоб зрозуміти фахівцям на що зосереджувати свою увагу та як далі будувати план дій.

Існує міжнародний стандарт діагностики РАС – це методики ADI-r та ADOS-2, а також скринінгова шкала CASD. Їх проводить психолог, спеціаліст з раннього втручання, психіатр або інший фахівець суміжних напрямків.

Але два важливих моменти про які повинні пам'ятати батьки/опікуни :

1. В Україні діагноз «розлад аутистичного спектра» ставить виключно психіатр. Інші спеціалісти (психологи, корекційні педагоги, неврологи тощо) можуть або видати одразу направлення на обстеження до психіатра, або ж якщо вони пройшли спеціалізоване навчання та володіють міжнародними методиками ADI-r, ADOS-2, CASD: самостійно провести діагностику за відповідними інструментами, написати звіт з результатами, який потім батьки передають психіатру для ознайомлення і остаточного встановлення діагнозу.

2. Офіційно в Україні аутизм діагностують після 3 років, до цього виставляють рівень підстави до занепокоєння («підозра на аутизм»). Але це зовсім не означає, що звертатись за діагностикою треба пізніше. Навпаки, чим раніше отримати навіть рівень підстави до занепокоєння, тим швидше почнеться раннє втручання, що дає хороші результати в майбутньому.

Батьки/опікуни завжди вільні обирати державну чи приватну клініку, яка надає послуги діагностики аутизму у дітей. Проте, орієнтиром для них має бути наявність якісних та сучасних методів діагностики у закладі та сертифікованих фахівців.

 

 

 

15.08.2022р.

Реєстрація АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ НУШ на освітню програму підвищення кваліфікації з курсу:

 

 

«АСИСТЕНТ ВЧИТЕЛЯ НУШ. ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ»  на Українській автентичній платформі «ВІП.ОСВІТА»

 

 

https://docs.google.com/forms/d/16ZM5QDqRNem1wfgzfPh4mAQOXoSryzEsfzobw52x5Lc/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR3o_a6rY87XsaANYxnwfyf3925z0dz0WWuwGZuOvpIesdL2021lLHhc_2M

 

12.08.2022р.

Дар'я Герасимчук

Для українських дітей, що вимушено оселилися у Великій Британії, посольство України разом із британською друкарнею та благодійниками надрукувало 16 тисяч найрізноманітніших книжок. Вони розраховані на читачів віком від 3 до 16 років, усі – українських авторів та за оригінальними макетами наших видавництв.

 

Перша Леді Олена Зеленська поспілкувалася з дітьми та їх батьками, що зібралися з цієї нагоди у Британській бібліотеці, відеозв‘язком. Розповіла про проект «Книжки без кордонів», в рамках якого були надруковані ці видання. 

21.07.2022р.

Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

ТЕМА: "Модель травмофокусованої когнітивно-поведінкової терапії у роботі з дітьми та молоддю".

27 липня 2022 р.

18:00-20:00

Доповідачка: Лінда ШМІДТ, професорка психіатрії (Орегон-Каліфорнія, США).

Під час вебінару обговоримо:

чому травмофокусовану когнітивно-поведінкову терапію варто застосовувати у роботі з дітьми та молоддю;

які основні етапи у застосуванні травмофокусованої когнітивно-поведінкової терапії;

які науково-обґрунтовані техніки рекомендовані у роботі з дітьми та молоддю, які пережили різного роду психотравмуючі події.

Участь безкоштовна.

РЕЄСТРАЦІЯ тут: https://forms.gle/PpKBjf58fE6QKRui6

 

 

18.07.2022р.

МГО «Дитина з майбутнім»INGO Foundation «Child with a future»

Сад повного дня Child With Future для дітей із особливостями.

Набираємо малюків 1-6 років. Готуємо до вступу до звичайного саду або школи.

11 років досвіду, 130 занять на місяць.

Дотримання всіх норм та вимог гігієни.

Консультація, діагностика, методи індивідуальної корекції та допомоги дитині. Програми для іногородніх.

КИЇВ, вул. Героїв Севастополя, 41

050 352-90-97, Директор саду Наталья Стручек

struchek@cwf.com.ua

www.childfuture.kiev.ua

#Аутизм, #алалія, #сдвг, #затримка_речі, #затримка_розвитку та інші складності.

Наші спеціалісти: #логопед, мовленнєвий #терапевт, #дефектолог, корекційний педагог, арт-терапевт, поведінковий терапевт, #психолог, соціальний #педагог, #реабілітолог.

 

 

14.07.2022р.

Міністерство освіти і науки України

Понад 600 тис. освітян і керівників закладів освіти України пройдуть курс підвищення кваліфікації щодо надання першої психологічної допомоги та емоційної підтримки дітей і підлітків. Навчання відбуватиметься в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, створеної за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

«Для того, щоб діти під час навчання змогли отримати якісну першу психологічну допомогу та емоційну підтримку, Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти, а також Асоціацією інноваційної та цифрової освіти розробили курс підвищення кваліфікації для освітян і шкільних психологів за участю провідних фахівців із психічного здоров’я зі США та Ізраїлю. Його зможуть пройти всі співробітники і керівники закладів освіти», – повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Безоплатний курс підвищення кваліфікації «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій» bit.ly/3z7a6ak

Докладніше: bit.ly/3aAO1qX

 

#ПсихологічнаДопомога #Освіта

04.07.2022р.

Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

 

Запрошуємо долучитися до вебінару на ТЕМУ:

Модель надання психологічної допомоги дітям, які пережили ампутації кінцівок внаслідок війни.

6 липня - 18:00-20:00

Участь безкоштовна.

Лінк для реєстрації: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeCQxFeKO9QaR.../viewform

Вебінари організовує Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї" в межах україно-швейцарського проєкту Психічне здоров'я для України за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, Міністерство охорони здоров'я України, Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА, Управління охорони здоров'я Львівської міської ради.

 

 

 

27.06.2022р.

Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

Запрошуємо підлітків 16-18 років та їхніх батьків отримати безкоштовну психологічну допомогу у рамках міжнародної програми "ДІТИ і ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ".

Ця програма спеціально розроблена для дітей, аби разом з іншими однолітками вони навчилися справлятися зі стресом та переживаннями, зумовленими війною.

Програма орієнтована на підлітків, які пережили психотравмуючі події або ж у поведінці і емоційному стані яких відбулися зміни через війну, як-от:

дітей переслідують надокучливі спогади,

підвищилася тривожність,

турбують нічні жахіття, з'явилися проблеми зі сном,

змінилися стосунки з близькими,

посилилася самоізоляція тощо.

Ф о р м а т п р о г р а м и:

початок - 13 липня 2022 року

5 занять для дітей (14, 18, 21, 25, 28 липня - пн/чт)

2 заняття для батьків (13, 29 липня - пт)

вік дітей: 16-17 років

онлайн зустрічі

навчальна група - до 15 осіб

В е д у ч і п р о г р а м и:

фахівці Українського інституту КПТ та Центру здоров’я та розвитку “Коло сім’ї” – сертифіковані тренери, які пройшли відповідне навчання від міжнародної фундації “Діти і війна”.

Р Е Є С Т Р А Ц І Я за посиланням: https://forms.gle/zuCS3koYVEaknZ9m6

Участь у проекті БЕЗКОШТОВНА – проєкт є частиною гуманітарної ініціативи “Вистояти. Перемогти. Відродитися!” установ: Український інститут когнітивно-поведінкової терапії, Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї", Інститут психічного здоров'я Українського Католицького Університету, реалізується за підтримки фундації Americares, Nova Ukraine та Children and War foundation

 

 

20.06.2022р.

Организатор : Інститут психології здоров'я Institute of Health Psychology

 

Друзі, запрошуємо на вебінар "Розлади харчової поведінки у підлітків, їх зв'язок із межовим розладом особистості".

Дата: 22.06.22, 15:30

Програма заходу:
Види РПП;
Класифікація РПП;
Погляд з точки зору психіатра на природу, прояви, медикаментозне і психотерапевтичне лікування;
Зв'язок РПП із розладами особистості.

Ведучий:
Самойленко Андрій Михайлович.
Завідувач дитячої психоневрології ДКЛ 1, лікар-психіатр, дитячий психіатр, нарколог.

 

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/odgNRfzgRz3SQPPy7 

 

16.06.2022р.

 

Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка

Група психологічної підтримки для практичних психологів і соціальних педагогів «Як попередити вигорання і де шукати ресурси?»

16 червня 2022 року о 12:00 відбудеться зустріч групи психологічної підтримки для практичних психологів і соціальних педагогів «Як попередити вигорання і де шукати ресурси?».

Захід відбудеться на платформі Zoom у режимі онлайн-конференції.

Підключитися до конференції Zoom

 

Ідентифікатор конференції:
927 7556 4272
Код доступу: 2022

07.06.2022р.

УРЯД ЗДІЙСНИВ ПЕРЕРОЗПОДІЛ ВИДАТКІВ ДЛЯ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЄДЕБО ТА ВИДАННЯ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ ОСІБ З ООП

Сьогодні, 7 червня 2022 року, на черговому засіданні Уряду прийнято рішення щодо перерозподілу видатків у сфері освіти.

Зокрема ухвалено розпорядження КМУ щодо перерозподілу деяких видатків державного бюджету, що передбачені Міністерству освіти і науки на 2022 рік для фінансового забезпечення модернізації Єдиної державної електронної бази з питань освіти та забезпечення видання підручників для осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах загальної середньої освіти.

«Попри складну ситуацію в Україні через агресію російської федерації, нам вдалося завершити 2021/2022 навчальний рік. Зараз працюємо над проведенням прозорої вступної кампанії та готуємося до безпечного очного освітнього процесу в наступному навчальному році», – зазначив Сергій Шкарлет. 

За словами Міністра, для успішного проведення вступної кампанії згідно з Правилами прийому до закладів фахової передвищої та вищої освіти питання модернізації програмного забезпечення ЄДЕБО було нагальним. 

Також прийнято рішення про видання унікальних в системі засобів корекційного навчання та виховання підручників для осіб з ООП, що є необхідною умовою для здобуття ними освіти.

«Коштом перерозподілу передбачено видання майже 5 тис. підручників шрифтом Брайля та 50 тис. підручників для осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються у ЗЗСО», – повідомив у телеграм-каналі Сергій Шкарлет.

 

Нагадаємо, завершується перший етап підтвердження участі в основній сесії НМТ.

 01.06.2022р.

ЗВЕРНЕННЯ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Дорогі наші діти!

Вітаю вас із Днем захисту дітей – святом, яке затверджено на державному рівні Указом Президента України і щорічно відзначається 1 червня.

Діти – майбутнє нашої держави. І тому питання захисту їхніх прав на життя, розумового, духовного, морального і соціального розвитку, а також права на освіту є пріоритетним для держави. Адже права людини починаються з прав дитини – це загальноприйнята норма для всіх цивілізованих країн.

На жаль, широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України назавжди змінила життя українських дітей.

Та я вірю, що наші діти, наше майбутнє – це покоління сильних, незламних, міцних духом і вірних за покликом серця! Саме вони будуть творити нову Україну і вже  сьогодні є складовою героїчної нації.

Ми пишаємося українськими дітьми, які в умовах жорстокої  війни не тільки вчаться в закладах освіти, активно займаються в гуртках і секціях, а ще й перемагають у міжнародних змаганнях!

Дорогі діти, наполегливо здобувайте знання, творіть, розвивайте свої здібності, будьте щасливими і здоровими!

Жорстока війна росіян на українській землі забирає життя наших дітей. Це невимовний біль.  Ми ніколи не забудемо і не пробачимо російським окупантам за злочини проти людства. Світла і вічна пам'ять ангелам України!

24.05.2022

Міністерство освіти і науки України

 

14 квітня 2022 Для українських дітей у відкритому доступі з’явилися дві частини дитячого видання про мінну небезпеку під назвою "Мінна безпека не без ПЕКа". Книга розповідає дітям про правила безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, повідомили у Мінреінтеграції.

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.

Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.

Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.

Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:

Дотримуйтесь правил поведінки в небезпечних ситуаціях: це може зберегти ваше життя!

 

16.05.2022р.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ НАКАЗУ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ УТВОРЕННЯ ТА УМОВ ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ КЛАСІВ                                                                      У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ                                                                         СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти».

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія: діти з особливими освітніми потребами, батьки дітей з особливими освітніми потребами, заклади загальної середньої освіти. Можливі наслідки запровадження Порядку для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін: формування нового підходу до формування спеціальних класів базуючись на труднощах у навчанні, забезпечення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами та права обрання батьками закладів освіти та форм навчання, створення умов для організації навчання осіб з особливими освітніми потребами поряд з домом.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту приймаються у довільній формі до 29 травня 2022 року на електронну адресу: ol.nabochenko@gmail.com , nabochenko@mon.gov.ua . Контактна особа: Ольга Набоченко.

Першоджерело: 

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-nakazu-pro-zatverdzhennya-poryadku-utvorennya-ta-umov-funkcionuvannya-specialnih-klasiv-u-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osviti

 

 

 

 

12.05.2022р.

Крістіна Анджеліні - народилася і проживає в Римі - crinepal@yahoo.it
Працює майже 30 років психотерапевтом – аналітиком/Тіло
Підхід; тренер і керівник в SIAR (Італійське товариство рейхіанського аналізу);
Практик EMDR; Дитяче і сімейне лікування.
Вже 20 років працює консультантом у міжнародних проектах (у Газа-
Палестина, Йорданія, Сирія, Непал, Танзанія, Ефіопія, Буркіна-Фасо, Ірак-
Курдистан, Ліван).
Тренер для: ЄС, ЮНІСЕФ, UNFPA, UNHCR, AIDOS, UPP тощо.
Насильство на основі посттравматичного стресу, перша психологічна допомога, резильєнтність, консультування в надзвичайній ситуації, жорстоке поводження з дітьми, жертви тортур тощо).

Італійський делегат на Women Deliver, Малайзія, 2013;
Викладач UNCSW 2014/15, США;
Лектор на багатьох міжнародних конгресах EABP (Європейська асоціація тіла
Психотерапія).

Едоардо Пера, психотерапевт з приватною практикою в Римі, рейхіанський аналітик,
Гештальт, НЛП, EMDR, сімейні розстановки, майдфулнес. Тренер і супервізор
для SIAR (Società Italiana di Analisi Reichiana). Міжнародний консультант для
проектів у Йорданії, Сирії, Непалі, Танзанії, Іраку-Курдистані (щодо
Психотерапія, травма, резильєнтність, перша психологічна допомога,
Сексуальне та гендерне насильство).

Кількість місць обмежена.

Вартість участі - безкоштовно.

Реєстрація - https://forms.gle/1s9vq27farmQn6FA6
Організатори:
ГО "Інститу психології здоров'я"

«Українська спілка спеціалістів по роботі з втратою та горем»

«Cпілка психотравматологів України»

Партнери:
Лабораторія загальної психології та історії психології імені В.А. Роменця Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України

Всеукраїнська громадська організація «Арт-терапевтична асоціація»

ГО "Цей світ для тебе"

 

 

05.05.2022р.

Міністерство освіти і науки України

29 квітня 2022 року під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри щодо розширення кола завдань на період дії воєнного стану.

Нові завдання ІРЦ:

проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з ООП, які вимушено змінили місце проживання (перебування) та були зараховані в інклюзивні класи (групи) або здобувають освіту з використанням технологій дистанційного навчання;

надання інформаційної підтримки батькам дітей з ООП щодо закладів, у яких дитина може продовжувати навчання та отримувати інші додаткові послуги.

 

Докладніше: bit.ly/3OQFAXW

02.05.2022р.

Громадська організація GoGlobal продовжує Всеукраїнську онлайн-програму «Creative Camp: ми з України!», яка об’єднала понад 1 тис. учасників зі 150 українських шкіл. Учителів та учнів запрошують до участі в майстер-класах, воркшопах із малювання, створення візуальних конспектів, імпровізації та хореографії від українських митців.

Розклад активностей на 3-7 травня 2022 року:

14:00-14:50 – заняття з хореографії (вік учасників: 8-16 років).

15:00-15:50 – заняття з імпровізації від «Майстерня Improv» (вік учасників: 11-16 років).

·         Вівторок, 3 травня

·         Середа, 4 травня

14:00-14:50 – воркшоп «Мандала-оберіг» (вік учасників: 11-16 років).

15:00-15:50 – заняття «Просте життя в гармонії з природою» (вік учасників: 11-16 років).

·         Четвер, 5 травня

14:00-14:50 – воркшоп «Малювання як дія» (Action Painting), імпровізація (вік учасників: 11-16 років).

15:00-15:50 – воркшоп «Візуальні конспекти» (вік учасників: 11-16 років).

·         П’ятниця, 6 травня

14:00-14:50 – заняття з танців «Латина» (вік учасників: 8-16 років).

15:00-15:50 – заняття з малювання восковими олівцями кульбаби (вік учасників: 8-16 років).

·         Субота, 7 травня

11:00-11:50 – заняття «Досліджуємо колір» (вік учасників: 8-16 років).

Трансляції та записи активностей другого тижня табору доступні на YouTube-каналі.

Першоджерело:

https://mon.gov.ua/ua/news/kreativnij-onlajn-tabir-dlya-shkolyariv-creative-camp-mi-z-ukrayini-rozklad-na-3-7-travnya

 

 

 

25.04.2022р.

Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

Практичний тренінг для освітян.

Продовжуємо серію заходів для вчителів, чия праця є неймовірно важливою та складною, адже передбачає опіку над дітьми, які є зараз особливо вразливими. Аби в цей непростий для всіх нас час бути максимально корисним і могти працювати для спільної перемоги, кожному з нас важливо знати, де і як ми можемо черпати свої ресурси, як можемо подбати про себе.

27 квітня

14:30-16:00

ТЕМА: Як вчителям турбуватися про себе і плекати стресостійкість в часі війни.

Доповідачки:

Леся ФЕДОРОВИЧ, психотерапевтка у роботі з дітьми та підлітками.

Юліана МАСЛАК, лікарка-психіатр, психотерапевтка у роботі з дітьми та підлітками.

Під час зустрічі поговоримо про

складові турботи;

свій емоційний стан;

вплив хронічного стресу на кожного з нас;

думки, які виникають в нас, а також визначимо вплив думок на самопочуття;

важливість рутинних щоденних справ;

важливість формування нових корисних звичок;

ну і пожартуємо ще трохи

Де: на сторінці Центру в youtube

Участь безкоштовна

РЕЄСТРАЦІЯ тут:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSep-u.../viewform

Реєструватись на весь цикл вебінарів потрібно лише один раз!

Вебінари організовує Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї" в межах україно-швейцарського проєкту Психічне здоров'я для України за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Львівської ОДА, управління освіти і науки Львівська міська рада.